VEČERNÍ JÓGA

otevřená lekce
úterý 18:00 – 19:15 hod. / 75 min. / cena: 180,- Městská knihovna Luhačovice

Lekce večerní jógy vychází ze základů klasické Hatha jógy. V lekci jsou zahrnuty principy Vinyasa Flow jógy, kdy cvičíme v plynulém a dynamickém tempu. Velký důraz se klade na dech. Dále se snažíme vnímat a cítit naše tělo v jógových pozicích a soustředit pozornost dovnitř. Učíme se cvičit tak, abychom postupně rozvíjeli flexibilitu a pohybovou moudrost celého těla. Pomocí vědomého dechu účinně ozdravujeme a očišťujeme organismus a zbavujeme celé tělo únavy, napětí a stresu.

Důležitým aspektem je hledání rovnováhy v jógové praxi, tzn. že cvičíme tak, abychom se nevyčerpali a cítili se po lekci příjemně.

Na závěr lekce věnujeme dostatek prostoru relaxaci a meditaci.

Vhodné pro všechny jógové úrovně.

JEMNÁ JÓGA

otevřená lekce
pátek 17:00 – 18:15 hod. / 75 min. / cena: 180,-
Městská knihovna Luhačovice

Lekce jemné jógy je vedena v pomalejším tempu. A je vhodná pro úplné začátečníky nebo pro ty, kteří se chtějí zaměřit na hlubší pochopení a vnímání těla v jednotlivých pozicích. Jsou zde zahrnuty prvky Hatha jóga a Jin jógy s delšími výdržemi v pozicích. Učíme se základní dechové techniky a to včetně bráničního dýchání.

Na závěr lekce necháváme vše doznít v relaxaci. Rovněž dáváme určitý prostor učení meditace, ať už na začátku nebo na konci lekce.

Vhodné pro úplné začátečníky i mírně pokročilé.

Lekce jemné jógy je přizpůsobená aktuální skupině příchozích.

Doporučení v zimních měsících: teplejší oblečení a deku na relaxaci.