Workshop - Radža jóga, cesta disciplíny a postupných kroků

Workshop je zaměřen na seznámení se základními morálními a etickými kodexy jógy. Radža jóga nebo-li jóga královská staví na Patandžaliho Jóga Sútrách, kde najdeme tzv. osmidílnou stezku jógy. Těchto osm stupňů vede k postupnému získávání vnitřního klidu, čistoty, sebekontroly a poznání.

8 stupňů Patandžaliho stezky:
Jama - zákazy, pravidla ve vztazích zejména k ostatním bytostem 
Nijama - příkazy, pravidla ve vztahu k nám samotným
Ásana - tělesné pozice
Pránájáma - ovládnutí dechu či dechová cvičení 
Pratjahára - ovládnutí smyslů
Dhárana - koncentrace, soustředění
Dhjána - meditace, cílené duchovní ponoření
Samádhi - stav duchovního povznesení, vnitřní blaženost a pocity jednoty bytí

Součástí workshopu bude 75 minutová jógová praxe vhodná pro všechny praktikanty. Postupně si projdeme skrze pozice (ásány), práci s dechem (pránájámu), ovládnutí smyslů (pratjaháru), koncentraci (dháránu), meditaci (dhjánu) až do relaxace (šavásány). Workshop je vhodný pro ty, co hledají víc než jen fyzické cvičení a chtějí se posouvat dále ve své praxi. 

Kontraindikace: těhotenství a šestinedělí, úrazy a pooperační stavy, akutní záněty, výrazně vysoký a nízký krevní tlak. 

Cena: 300,- Kč

Přihlášení: jogajana.cz@gmail.com

Úhrada workshopu nejpozději do 9. 4. 2019 na účet: č. 43-8189020297/0100, poznámka pro příjemce: Jméno a příjmení účastníka. Workshop můžete také uhradit v hotovosti na lekcích v Luhačovicích. 

Storno podmínky: Po přihlášení na akci je nutné zaplatit workshop do 3 pracovních dnů. Pokud nebude částka připsána na účtě případně v hotovosti, vaše rezervace bude automaticky smazána a místo bude uvolněno. V případě odhlášení 3 dní a méně před zahájením workshopu je platba již nevratná. Své místo však lze převést na jinou osobu.